Opublikowany w ŚWIADOMOŚĆ&ROZWÓJ

Odpuszczanie…

Niuanse: Odlatujące ptaki

Nasuwa się pytanie czym jest odpuszczanie i czy warto odpuszczać ? Istnieje wiele postów oraz definicji odpuszczania jednak podczas wspólnych przemyśleń oraz doświadczeń stwierdzamy, że ono istnieje i jednocześnie jest iluzją.

Pytacie czemu?

Jak mówi moja mama – Ile pytań tyle odpowiedzi!!!

Zbiór myśli do odpuszczania jest bardzo szeroki, jednak istnieje pogląd, że jeśli przestaniemy starać się bardziej , to naglę wymarzone rzeczy, czy osoby zaczną zbliżać się do nas dużymi- małymi krokami (bądź zapewnią nam natychmiastową emocjonalną satysfakcję), jednak po analizie wnioskuję, że ta droga jest troszkę bardziej złożona. Odpuszczanie samo w sobie jest przesłaniem , które mówi, że istnieje droga podczas, której efekt końcowy nie jest tak istotny, jak ona sama. Czyli poszczególne etapy, nie tylko przyczyniają się do osiągnięcia celu, ale mogą go także oddalać. Jak to się dzieje? to zależy od siły emocji wkładanych w dane doświadczenie. Wiadomo, że wszystko jest energią (nawet emocje). Jeśli nasza potrzeba jest bardzo mocno energetycznie naładowana potrzebą posiadania- to efekt końcowy będzie ujemny. Tak mówi prawo równowagi, które zawsze neutralizuje ładunki o nadmiernym potencjale. Czyli jeśli bardzo czegoś pragniesz – to tego nie dostaniesz!!! To jest równowaga znaczenia.

Jeśli ktoś bardzo pragnie otrzymać od Wszechświata, to o czym marzy skupiając się na tym, czy analizując (czyli rozkładając to na czynniki pierwsze), raczej oddala się niż przybliża. Odpuszczanie polega na tym, że zajmujemy się sobą,kochamy siebie bezwarunkowo, budujemy swoje potencjały – jednak idziemy podświadomie do celu, nie czekając na efekt. Liczy się droga , a nie efekt końcowy, choć paradoksalnie to własnie to interesuje Nas najbardziej. Droga jest długa i trudna – efekty jednorazowe już nas przestały zadowalać, ile można szukać, czekać i odpuszczać!!!!!

Czasami zaczynamy po prostu wątpić i to też jest droga – bo wszystko jest w Nas i dla Nas!!! Na takie przemyślenia składają się różne czynniki w zależności od Waszych potrzeb dlatego piszcie jeśli macie jakieś konkretne pytania!!!

Autor:

👤👈💖👉👤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s