Lustereczko powiedz……

Patrzę – czy się przeglądam? Co mogę zobaczyć w swoim odbiciu?


Zazwyczaj widzę to, na czym się skupiam , czyli większość z nas skupia uwagę na swoich defektach i brakach, chociaż są osoby, które w swoim odbiciu potrafią dostrzec coś więcej…..Wielki szacunek i podziw dla tych osób, bo to one równoważą przestrzeń postrzegania. Mniej + więcej = równowaga, bo wszyscy tego pragniemy i do tego dążymy. To jedno z 7 uniwersalnych Praw Hermetycznych – czyli Prawo Równowagi.


Lustro jest naszym odbiciem i nie chodzi mi o lustro jako przedmiot, tylko postrzeganie siebie poprzez innych. Podobno to w relacjach międzyludzkich można zobaczyć siebie, swój potencjał jak i negatyw. Pamiętając oczywiście o tym, że odbicie jest odwrotnością, inaczej można popaść w ogromną pułapkę i naprawiać się bez końca. Chodzi o to, aby spojrzeć, uświadomić sobie i zaakceptować to co widzimy lub patrzeć na siebie z wielu perspektyw, bo tylko dodając sobie można coś zyskać, ujmując tylko się traci. Szkoda na to czasu i siły, energia płynie i zwracajmy uwagę na co i na kogo ją kierujemy. Od tego zależy Nasze Szczęście. Skupiaj się na pozytywach i przyciągaj ich coraz więcej, to kolejne z Praw – czyli PRAWO PRZYCIĄGANIA.

Autor:

W poszukiwaniu prawdy, sensu i spełnienia....

Jedna myśl na temat “Lustereczko powiedz……

  1. Trzeba pracować nad pewnością siebie i nad tym, żeby nam samym było ze sobą dobrze, wtedy żadne lustro nam nie straszne. To nie jest proste, ale takich umiejętności nabywa się z czasem i wiekiem.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s