Opublikowany w ŚWIADOMOŚĆ&ROZWÓJ

Marzenia…

Większość z nas jako dzieci uciekało w świat fantazji i marzeń, utożsamiając się z bajkowymi postaciami lub bohaterami. Czasami  taka „wybujała” wyobraźnia tworzyła niewidzialnych przyjaciół, współtowarzyszy zabaw ale i także potworki, które nie pozwalały zasnąć. Dorastając pozbywamy się tej dziecinnej lekkości , wstydzimy się „bujać w obłokach” , ponieważ skutecznie jesteśmy ściągani na ziemię poprzez wszelkiego rodzaju okoliczności, przeszkody oraz nawet rodziców czy opiekunów.

Jako nastolatkowie marzymy częściej o przyszłości, takiej realnej  dorosłości, w której udaje nam się odnieść sukces, pokierować życiem zgodnie z pojawiającymi się wymogami czy trendami. Marzymy o wspanialej  pierwszej miłości, spełniającej się pasji, idealnym wyglądzie czy początkiem  jakiejś kariery zawodowej. Marzymy o  akceptacji, gronie przyjaciół i znajomych. Każdy ma swoje marzenia, pragnienie i ambicje, wszystkie są na pewno wspaniałe i potrzebne. W ich realizacji pomocne są nam portale społecznościowe, strony internetowe itp. , które podpowiadają nam jak żyć czy się realizować. Wzorujemy się na naszych bohaterach często zapominając o tym, że to co robią inny niekoniecznie musi być tym czego pragniemy i o czym marzymy.  Mało kiedy sięgamy  już do bajek, które niosą prawdziwe przesłania, a które były nam tak bliskie w dzieciństwie. Coraz częściej słyszy się słowa
„ aby spoglądać na życie oczami dziecka”, ponieważ dzieci nie oceniają , biorą życie takim jakie jest
 (do momentu aż dorośli nie zaczną wyciągać ich ze świata marzeń). Jednak  wielu przypadkach to dorośli pomagają nam w realizacji marzeń, popychają nas do działania, wspierają nas swoją obecnością. Wszyscy potrzebujemy takiego wsparcie gdyż akceptacja z zewnątrz dodaje nam nie tylko odwagi ale tak bardzo potrzebnego zrozumienia.

Ja właśnie teraz poprzez tego bloga realizuję jedno z marzeń, oczywiście mam ogromne wsparcie bliskich oraz Was czytających tego bloga. Jestem za to bardzo wdzięczna.

Dlatego realizujmy swoje marzenia nie zapominając o tym, że samo „marzenie” jest  tylko chęcią, potrzebujemy jeszcze „działania „ czyli tego kroku do ich realizacji.

Autor:

👤👈💖👉👤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s